HAKKIMIZDA

1982 yılında plastik üretimine başlayan Floteks A.Ş., Türkiye’nin rotasyon tekniği ile polietilen mamuller üreten ilk; teknolojisi ve Ar-Ge kapasitesiyle de dünyadaki benzer firmalarla yarışabilecek tek kuruluşudur. Otomotiv yan sanayi, taşıma sistemleri ve altyapı sektörlerine sayısız ürün geliştirilmiş olan Floteks, aynı zamanda 5 ile 25.000 litre aralığında polietilenden mamul yer altı, yer üstü gıda ve su depoları ile yağmur suyu depolama sistemleri, septik depolar, arıtma sistemleri, yağ ayırıcıları imal etmektedir. 25 yıldır otomotiv sektörüne üretim yapan Floteks, etkin bir kalite kontrol laboratuvarına sahiptir.

OTOMOTİV

Floteks 1983’ten bu yana otomotiv sektöründe yan sanayi üreticisi olarak çalışan ISO-TS 16949:2002 ve ISO-TS 22241-1 standartlar›na sahip bir kuruluştur. Otomotiv sektöründe çeyrek asrı aşkın tecrübesi ile Floteks, yakıt depoları, ad-blue depoları, genleşme tankları, temiz ve pis su depoları, koruyucu aksamlar, hava boruları, çamurluklar ve diğer plastik aksamlar üreterek otomotiv sektörünün büyük firmalarına hizmet vermektedir.

Ana sanayinin yeni araç tasar›m, geliştirme, revizyon ve yeni ürün devreye alma gibi ihtiyaçları, şeffaf proje yönetimi ile hayata geçirilmektedir.

Profesyonel teknik altyapısı ile, Milk-Run, JIT, Kanban, Kaizen, Co-Design vb. uygulamalar› ile müşterilerine destek verebilmektedir.

Plastik yakıt depoları ve diğer güvenlik parçalar› için gerekli olan (araç tip onayı) regülasyon testleri TSE ve TÜV nezaretinde Floteks laboratuvarında gerçekleştirme yetki ve kabiliyetine sahiptir.

YERALTI ÜRÜNLERİ

Floteks 2008 yılından beri yer altı plastik ürünleri geliştirmektedir. Bu ürünler arasında çeşitli menholler, gözlem odacıkları yanında yer altı çöp istasyonları, yer altı su ve septik tankları ve terfi istasyonları sayılabilir.

HAYVANCILIK

Floteks 1998 yılından bu yana polietilen buzağı kulübeleri, suluklar, yemlikler, dezenfektanlar, çit sistemleri, biberonlar, süt kovası, yalama taşı ve otluk aparatı ürünlerini içeren geniş bir ürün yelpazesinin üretimini gerçekleştirmekte ve hayvancılık sektörüne hizmet etmektedir.

MÜŞTERİYE ÖZEL ÜRÜNLER

Floteks plastik konusundaki dikey entegrasyonu, mühendislik becerisi ve tasarım ofisi sayesinde müşterileri için özel ürünleri süratli ve ekonomik olarak tasarımlama, kalıbını üretme ve ürün yapma becerisine de sahiptir.

FLOPARK

Flopark 20 seneyi aşkın süredir Türkiye’deki modern parkların öncülüğünü yapan firmadır. Ürünlerini yurtiçinden başka, başta USA ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç ederek kalitesini ispatlamıştır. Herkesin Çin’den ürün ithal ettiği günümüzde, ürünlerini tamamen kendi tasarlayıp üretmektedir. Yeni nesil oyun gruplarıyla çocuk gelişimini de ön planda tutan ürünleriyle de diğer firmalardan tamamen ayrılmaktadır.

FLOPLAST

Floplast Bursa’da kurulmuş, rotasyon teknolojisi ile özellikle gıda sektörüne hijyenik palet ve katlanır konteyner üretimi yapan bir firmadır.

Ürünlerinden bir tanesi Güney Afrika Alpal lisanslı bir ürün olup, Floteks bu ürünün Türkiye üretim ve satış haklarını satın almıştır.